Ofis makineleri, ergonomi ve temizlik grupları altında sunulan Fellowes ürünleri, ofiste performans ve verimliliği artırıcı çözümler sunmaktadır.

Ofiste 1917’den beri kalitenin adı Fellowes, 1917 yılında Henry Fellowes tarafından ABD Chicago kentinde kuruldu. Üretime, şu anda dünyanın pek çok ülkesinde yaygın olarak kullanılan arşiv kutularıyla işe başladı. Ofis gereksinimleri değiştikçe buna uyum sağlayarak gelişen Fellowes, evrak imha makineleri başta olmak üzere, çeşitli ofis makinelerinden teknoloji aksesuarlarına kadar giderek genişleyen bir yelpazede yenilikçi ürünler geliştidi ve piyasaya sürdü. Merkezi halen ABD’nin Chicago kentinde olan Fellowes, bugün dünyanın 17 ülkesine yayılan geniş dağıtım ağı kanalıyla, 100’ü aşkın ülkede kullanıcıya ulaşmaktadır.

Türkiye’de MAS Büro distribütörlüğüyle kullanıcılarına ulaşan Fellowes, ofis makineleri, ergonomik aksesuarları ve kesin temizlik çözümleriyle, ofis çalışanlarının daha organize ve verimli, iş süreçlerinin ise daha güvenli olmasına katkı sağlamaktadır. Bu olgu, Fellowes’in marka olarak misyonudur. İş anlayışında dürüstlük ilkesini ön planda tutan Fellowes, 90 yılı aşkın süredir kalite standartını en üst seviyede tutarak, dayanıklı, işlevsel ve yüksek performanslı ürün ve çözümleriyle, ister ofiste ister evde olsun tüm müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Fellowes, daha yeşil bir dünya için sadece kendi alanında yenilikçi değerler yaratmakla yetinmez; marka vizyonunda yer alan temel değerleri sayesinde sektöre daha iyi hizmet etmeyi hedefler. Bu değerlerin başında, çevre bilinci ve sorumluluğunu ön planda tutmak gelir. Sorumlu bir marka olarak Fellowes’in amacı, çevreci inisiyatifin belirlediği endüstri standartlarını da aşan bir hassasiyetle çevre dostu yenilikçi ürünler geliştirmek olup, zaman kaybı ile enerji israfını en aza indirerek gezegenimize hizmet etmektir. İş ahlakı prensiplerine, global geri dönüşüm eğilimlerine, enerji tasarrufuna büyük önem veren Fellowes, doğaya dost ürün ve ambalajları sayesinde çevreci çözümlerin önde gelen savunucusu olduğunu kanıtlamıştır.